צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495555
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על כל טיפולי הספא הצטרפו עכשיו

מאמרים

banner about us

מאמרים ומדריכים מקצועיים

ידע הוא כוח ואנחנו שמחים לשתף את הידע של אנשי המקצוע שלנו שיתנו לכם את הטיפים, המדריכים וההמלצות הטובות ביותר שיעזרו לשמור על בריאות הגוף והנפש. 

תוכלו למצוא מבחר קטגוריות המרכזות את התכנים הרלוונטיים להם, מקווים שתמצאו את מה שאתם צריכים.

אתם מוזמנים לצור איתנו קשר ונשמח לעזור לכם בכל שאלה ובכל נושא.

עיסוי לנשים בהריון - מה חשוב לדעת?

תקופת ההיריון מתאפיינת בהופעה של מגוון סימפטומים, כאשר רבים מהם אינם מקלים על הנשים. השינויים הפיזיים והנפשיים שחלים בגופה ובנפשה של האישה עשויים לגרום להרבה חוסר שקט, לחצים, כאבים ומצב רוח ירוד. 

מעבר לכך, הצורך להאט את קצב החיים ולהיות קשובות לגוף, אינו מתקבל תמיד בברכה, שכן העידן שלנו מתאפיין בקצב חיים מהיר מאוד ולא קל לעצור, לקחת נשימה ולהבין שבשלב זה יש לפעול באופן שונה. 

לצד השינויים הנפשיים והפיזיים שמקשים על נשים בהריון, יש דרכים שיכולות לשפר את המצב ולהפחית את הסימפטומים הלא נעימים, אחת הדרכים היעילות היא לבצע עיסוי לנשים בהריון.

על עיסוי לנשים בהריון – מדוע כדאי לבצע את העיסוי?


עיסוי לנשים בהריון הוא כשמו – עיסוי שמותאם לנשים בהריון, כאשר על כל מטפל להתאים את העיסוי באופן אישי למטופלת. 

עיסוי הריון מאפשר לאשה להירגע, לעשות עצירה ולבלות עם עצמה - עם גופה שעובר שינויים ועם העובר.

 באמצעות העיסוי ניתן להתרכז בגוף ולהקשיב לו, להסתגל לשינויים, וכפי שצוין – להפחית סימפטומים פיזיים לא נעימים. 

הסימפטומים יכולים להיות כאבים באזורים שונים, כמו למשל: בצוואר, בשכמות, באגן ובגב ובאמצעות העיסוי ניתן להאריך ולהקל על השרירים שעוברים שינויים. 

כמו כן, כתוצאה מהמגע בגוף, מופרשים אנדורפינים, מדובר על חומרים כימיים שהפרשתם משככת כאבים באופן טבעי. עיסוי לנשים בהיריון יכול גם להפחית בצקות, משום שהעיסוי מסייע בפיזור הנוזלים שהצטברו בגפיים.

יתרון נוסף שגם הוא הוזכר הוא יכולתו של העיסוי להרגיע את האשה. הטכניקה של עיסוי לנשים בהריון איטית ומרגיעה. האיטיות מפחיתה את המתח שהצטבר בגוף והרוגע יכול לסייע גם בשלב הלידה.

איך העיסוי מתבצע ומתי ניתן להתחיל לבצע עיסויים?


במקרה של נשים בהריון, הרי שלא ניתן לשכב על הבטן, בשל סיבה זו מתבצע העיסוי בשכיבה על הגב או על הצד, כאשר אפשר למשוך את הברכיים של המטופלת אל עבר הבטן, בצורה זו ניתן לגרום לגופה להיות יציב ולאפשר לה להימצא בתנוחה נוחה. 

בעת הטיפול, כדאי גם להשתמש בכריות כדי לתמוך בגופה של האשה. נוסף על כך, חשוב להשתמש בשמן מתאים בעת ביצוע העיסוי, שכן יש שמנים שאינם מתאימים לעיסוי של נשים בהריון ושימוש בשמנים שאינם מתאימים עלול לגרום לנזקים. 

בנוגע לתקופה שבה ניתן לבצע עיסוי במהלך ההיריון - יש לציין שמקרה שההיריון תקין, ניתן להתחיל לבצע עיסויים החל מהשבוע ה-15 ובתדירות המתאימה, התדירות משתנה מאשה לאשה. 

במידה שההיריון אינו תקין, כמו למשל: במצב של רעלת הריון או במצב שבו ההיריון במעקב רופא, יש להתייעץ עם הרופא ולקבל ממנו אישור לביצוע העיסוי. 

חשוב מאוד לבצע את הטיפול אצל מטפל מוסמך שמחזיק בתעודות רלוונטיות, כך שהוא יהיה מורשה לבצע טיפולים לנשים בהריון. 

מעבר לכך, ומכיוון שמדובר על טיפול אישי, חשוב לקבל את הטיפול מאדם שגורם למטופלת להרגיש בנוח. יש נשים שלא מרגישות בנוח עם מטפל ומעדיפות מטפלת, חשוב מאוד שלא להתפשר על הבחירה כדי למקסם את התוצאות של הטיפול.

עיסוי לנשים בהריון יכול לסייע מבחינות רבות - להפחית כאבים וסימפטומים פיזיים נוספים ולהרגיע את האשה. 

במידה שאתן מעוניינות לבצע עיסוי לנשים בהריון, אתן מוזמנות לפנות אל  הספא שלנו – "ספא רפאל סנטר" וליהנות מטיפול מקצועי ואיכותי.

 במידה שאתן מעוניינות לשאול שאלה או לקבוע מועד לעיסוי, אתן מוזמנות ליצור קשר באמצעות הטלפון, המייל או למלא את הפרטים שלכן בטופס ההתקשרות ונחזור אליכן בהקדם.

עיסוי לספורטאים

אנשים שעוסקים בספורט באופן קבוע - ביניהם ספורטאים ומאמנים של ספורטאים, מקבלים עיסויים מזה שנים רבות, ואכן, מחקרים שבוצעו בנושא מוכיחים שלעיסויים יש יתרונות משמעותיים ושהם מתאימים גם לאנשים שאינם ספורטאים מקצועיים. 

מהן ההשפעות הפיזיולוגיות של העיסוי על המתאמן?


העיסוי גורם להרחבת כלי הדם והוא מסייע להם לבצע את תפקידם ביעילות רבה יותר, כך שהדם זורם בגוף באופן טוב יותר מאשר ללא העיסוי. הדם, שמספק חמצן ושאר חומרים שמזינים את הרקמות, תורם ליציאת הפסולת שמצטברת בגוף, זאת בשל הרוגע שחש המטופל בעת העיסוי וכן לאחר סיומו. 

כמו כן, משפיע העיסוי לטובה על השרירים וזרימת הדם היעילה תורמת להפחתת המתחים שמצטברים בשרירים, מפחיתה את הכאבים, מפחיתה דלקות, מסייעת לבניית השרירים ומסייעת לגוף להחלים במהירות רבה יותר מאשר ללא העיסוי. מעבר לכך, הגמישות וטווחי התנועה משתפרים בשל הרגעת השרירים – דבר שתורם לביצועים.

כיצד משפיע העיסוי על מצבו הנפשי של המתאמן?


העיסוי משפיע גם על מצבו הנפשי של המתאמן, שכן הוא מסייע בהפחתת חרדות, מתחים ולחצים נפשיים. כמו כן, מפעיל העיסוי את המערכת הפראסימפתטית, מערכת זו אחראית להרגעת הגוף והאטה של פעולות שמתבצעות במצבי לחץ, כך שהגוף מגיב אליהם בצורה טובה.

 בעת העיסוי עולות רמות הסרוטנין והדופמין וחלה ירידה ברמת הקורטיזון, כתוצאה מכך פוחתים הלחצים. הפחתת הלחצים מסייעת מאוד גם לפני התחלתה של הפעילות הספורטיבית.

מה זה בעצם עיסוי לספורטאים?


עיסוי לספורטאים יכול להיות עיסוי רקמות או עיסוי עמוק מסוג אחר שמתבצע באמצעות שיטות שונות. עיסויים אלו מפעילים לחץ רב על השרירים ומגיעים לעומק הרקמות. מדובר על שיטות עיסוי שמשלבות פיזיותרפיה וכוללות מתיחות.

 מטפל מקצועי ישלב בין פיזיותרפיה ובין שיטות עיסוי מהירות וידע כיצד להתאים את העיסוי לסוג הפעילות שהמטופל מבצע ולצרכים של גופו. 

כמו כן, ובמקרה של ספורטאים מקצועיים, ידע המטפל באיזו שיטת עיסוי לבחור, שכן יש שיטות שמתאימות יותר לביצוע לפני אימון ויש שיטות שמתאימות לביצוע בעת האימון ולאחר האימון.

תחזוקה שוטפת של הגוף באמצעות עיסויים שנעשים בתדירות קבועה


תכנית עיסויים קבועה תורמת מאוד למטופלים, שכן יש לה יתרונות מצטברים. במילים אחרות – קבלת עיסוי בקביעות תתרום למטופל בצורה רבה יותר מאשר קבלת עיסוי בתדירות נמוכה. 

הקפדה על קבלת עיסויים בתדירות קבועה הינה תחזוקה מונעת, כאשר ההמלצה עבור אנשים שמתאמנים ברמה גבוהה היא לקבל עיסוי פעם בשבוע או פעם בשבועיים.

"ספא רפאל סנטר" – לעיסוי ספורטאים מקצועי 


עליית המודעות בנוגע ליתרונותיו הרבים של עיסוי לספורטאים, גורמת לאנשים רבים לקבל עיסויים בתדירות קבועה וליהנות מהתוצאות. 

כדי לקבל את התוצאות הטובות וליהנות מהיתרונות של העיסוי, חשוב כמובן לבחור את המטפל בקפדנות ולוודא שהוא אכן למד את התחום בצורה יסודית וצבר ניסיון נרחב.

 מטפל טוב ידע כיצד "להרגיש" את המטופל ויבחר בשיטות המתאימות ביותר עבורו, תוך כדי שילוב בין שיטות עיסוי שונות. 

במידה שאתם מעוניינים לקבל עיסוי לספורטאים, אתם מוזמנים להגיע אל הספא שלנו – "ספא רפאל סנטר". עיסוי הספורטאים שלנו ממריץ את הגוף, חודר עמוק לשרירים וכולל לחיצות והנעת המפרקים. העיסוי תורם ליצירת הרמוניה בין מצבו הפיזי של המטופל ובין מצבו הנפשי והוא מתאים לאנשים שמבצעים פעילות ספורטיבית אינטנסיבית או קבועה.

אם אתם מעוניינים לקבוע לעצמכם מועד לקבלת עיסוי לספורטאים או אם יש לכם שאלה, אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר באמצעות המייל, הטלפון או על ידי השארת הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.

חמאם זוגי – לקחת פסק זמן מהשגרה

הרבה מתח מאפיין את חייו של הישראלי. המצב הביטחוני, הפוליטיקה, יוקר המחייה, השסעים החברתיים, החוצפה הישראלית, הכבישים העמוסים וזוהי רק חלק מהרשימה, גורמים לרבים מאתנו להיות מאוד לחוצים.

ללא מעט אנשים אין בכלל זמן לעצמם, זמן להירגע ולנוח מהמטלות השגרתיות. המחסור בזמן וקצב החיים המהיר פוגעים בבריאות שלנו ובין היתר מקשים גם על זוגות שלא מצליחים למצוא זמן שליו ורגוע כדי לבלות ביחד.

 כל מערכת זוגית נוטה להישחק עם השנים ולהיכנס למעין מצב של נורמה משעממת. אין ספק שהדבר יכול לגרום ללא מעט בעיות ביחסים בין בני הזוג, אבל אם הם יקפידו לערוך שינויים ולהביא לכדי מצב שבו הם מבצעים פעילויות מהנות מידי פעם, הדבר עשוי להביא לשיפור ביחסים שלהם.

עיסוי באבנים חמות מקורו בתרבות אינדיאנית עתיקת יומין שתגרום לגוף שלכם להיפרד לשלום מהמתח, הכאבים ואפילו החרדות שלכם. קיים מגוון של עיסוי באבנים חמות כשההבדל בניהם הוא בסוג האבן שבאמצעותה מתבצע הטיפול.

עיסוי באבנים חמות בספא רפאל סנטר מתבצע על ידי אבני בזלת חמימות וחלקות למגע בשילוב שמן שקדים חמים בעל תכונות חיוביות במיוחד המועברות אל תוך מחזור הדם שלנו במהלך העיסוי. לאבן הבזלת ישנן סגולות ריפוי המשתחררות ממנה כאשר היא פולטת את חומה תוך מגע עם גוף המטופל, בעיסוי אבנים חמות חום האבן עשוי להעמיק אפילו עד כחמישה ס"מ מתחת לפני העור ובכך להשפיע גם על הרקמות העמוקות בגופו של המטופל ולכן עיסוי באבנים חמות הוא אפקטיבי במיוחד ככל שמדובר בכאבי שרירים חזקים, גב תפוס ומתח נפשי.

עיסוי פנים - הסגולות הגלומות בעיסוי פנים מקצועי

הלחצים הרבים שלצערנו מהווים חלק בלתי נפרד מחיינו - אצל חלק מהאנשים יותר ואצל חלק מהאנשים פחות, משפיעים על המצב הבריאותי שלנו, על המצב הנפשי שלנו וגם על המראה שלנו.

טיפול באבנים חמות - כל האמת מאחורי הטיפול הנפוץ בעולם

טיפול נפוץ מאוד בימינו הוא טיפול באבנים חמות ומעניין לדעת שמדובר על טיפול שמגיע מהמסורת האינדיאנית. האינדיאנים ששחו בנחלים, גילו שהאבנים החלקות אוגרות חום ושהחום הזה יכול לשפר את זרימת הדם בגוף ולשחרר את השרירים לאחר שמחממים אותן. האינדיאנים האמינו שלאבנים יש תכונות שמסייעות לאדם לשחרר אנרגיות רעות מגופו.

 

טיפול פנים חודשי אצל הקוסמטיקאית הוא חשוב בהחלט אך לעיסוי פנים ועיסוי קרקפת ישנה משמעות לא פחות גדולה מכך.

טיפול פנים קוסמטי הנו טיפול יופי חיצוני אך בעיסוי פנים ישנה השפעה של ממש מהפנים(תרתי משמע) כלפי חוץ, אנחנו קוראים לו -טיפול החייאה לעור הפנים. עיסוי פנים הנו עיסוי המתאים לכל אחד ואחת מכם המודעים לעובדה שאת העייפות והסטרס שלנו רואים קודם כל-על עור הפנים שלנו.

עיסוי פנים בספא רפאל סנטר משולב יחד עם עיסוי קרקפת מרגיע וממכר במיוחד. עיסוי הפנים מתבצע באמצעות שמן שקדים חמים המביא עמו תכונות חיוניות כגון ברזל, אבץ ויטמין E ועוד.

חמאם טורקי רחובות

אנשים רבים שמעו על טיפול חמאם טורקי, ולמרות זאת, לא כולם יודעים מה בדיוק מתרחש שם – במהלך הטיפול. חלק מהאנשים סבורים שחמאם טורקי הוא כמו סאונה, אך מחשבה זו אינה נכונה. שני הטיפולים – חמאם טורקי וסאונה התפתחו בתרבויות שונות והטמפרטורה שבה נעשים הטיפולים שונה אף היא.

 

יום הולדת בספא עם חברות

לא בכל יום אנו מרשות לעצמנו להתפנק בספא, להירגע ולבלות עם חברות. למה אנחנו לא מרשות לעצמנו לעשות זאת? זוהי באמת שאלה טובה, אולי בגלל קצב החיים המהיר שלנו והאמונה שכמה שמספיקים יותר – כך טוב יותר. 

הפגת מתחים: 7 עיסויים שמומלץ לעשות

לעיסוי טוב יכולה להיות השפעה ניכרת על גופינו ועל נפשנו. ולמרות זאת, בשל המרוץ המתמיד שמאפיין את חיינו, קושי לפרגן לעצמנו ובשל סיבות אחרות, רבים מאתנו אינם מקדישים לגוף ולנפש את תשומת הלב שנחוצה להם, והימים עוברים, והבעיות צצות ונשארות. 

עיסוי איכותי שמתאים לצרכיו של האדם יכול לגרום לו לחוש כמו אדם חדש. העיסוי משפר את התחושה בכל המישורים וחשוב להכיר ביתרונותיו הרבים. עיסוי איכותי יכול להפחית לחצים וחרדות ואף להקל על מטופלים שעברו ניתוחים וסובלים מכאבים. 

מדריך מזורז לטיפול קוסמטי

עולם הקוסמטיקה וטיפולי הפנים משתכללים כל הזמן, והיום ניתן לבצע מגוון טיפולי קוסמטיקה שמשפרים את מראה העור וגורמים לנו להיראות בריאים, חיוניים ויפים יותר. אפשר לראות שלא מעט אנשים נהנים מטיפולי קוסמטיקה ומתמידים לבצעם, טיפולי הקוסמטיקה הפכו להיות מאוד פופולאריים ובעידן שבו כמעט כולם מעוניינים (כן, גם הגברים) להראות צעירים יותר, ניתן בהחלט להבין את הצלחתם של הטיפולים.