צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495555
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר!  הצטרפו עכשיו

עיסוי ספורטאים מקצועי

כל עיסוי הוא חיובי וחיוני לגוף שלנו אבל לא כל עיסוי הוא עיסוי ספורטאים. עיסוי ספורטאים מתבצע על ידי מעסים שהוסמכו לכך במסגרת ההכשרה שלהם. עיסוי ספורטאים מצריך ניסיון רב, היכרות מעמיקה עם תחומי הספורט השונים וההשפעה שלהם על גוף המטופל ועוד.

מעבר להיותו מרגיע ומפנק כמו כל סוגי העיסויים, לעיסוי ספורטאים ישנן מטרות נוספות שיש להשיגן במהלך העיסוי וזה קורה באמצעות שני  שלבים עיקריים:

עיסוי ספורטאים מקצועי

חימום וריכוך אחרי מאמץ

בשלב הראשון לפני תחילת העיסוי מומלץ מאוד לחמם את גוף המטופל על מנת לרכך את השרירים ולא לגרום לפגיעה ברקמות המתוחות לאחר האימון.

בספא רפאל סנטר ניתן לשלב את עיסוי הספורטאים עם ביקור במתחם החמאם שלנו. הטמפרטורה בחמאם עומדת על כ-40 מעלות דבר הגורם לחימום הגוף בהדרגתיות, פתיחת נקבוביות העור ומאפשר מנוחה ורגיעה לאחר הפעילות המאומצת.

השהייה בחמאם תרכך ותגמיש את השרירים, העור והרקמות ובכך ניתן להתחיל בעיסוי בצורה הנכונה ביותר.

שחרור והרפיית שרירים לאחר מאמץ

גוף האדם הוא המכונה החכמה ביותר שיש, והוא מייצר לעצמו מערכת התגוננות עצמית ברגעים של טראומה, חבלה ועוד. לאחר פעילות גופנית מאומצת וממושכת כמו משחק כדורגל או כדורסל, ריצת מרתון ועוד שרירי הגוף שלנו מתכווצים ונעשים קשיחים יותר כי זו דרכו של הגוף להתמודד עם הפעילות.

התכווצות השרירים והרקמות עלולה להביא לפציעות וחבלות כגון קרע, מתיחה וכו'. על עיסוי ספורטאים לאחר פעילות גופנית מוריד את הסיכונים לפציעות לאחר פעילות ספורטיבית.

חשוב מאוד לעסות את השרירים הפעילים, לרכך אותך ולשחרר אותם מהכיווץ והמתח בטרם ממשיכים בפעילות היומיומית שלנו. בנוסף לעיסוי המעסה יבצע גם מספר מתיחות של השרירים על מנת למנוע התכווצות שלהם ביום למחרת.

תדירות עיסוי ספורטאים מומלצת

ההמלצה לתדירות עיסוי ספורטאים משתנה ממטופל למטופל אך מומלץ מאוד לבצע עיסוי ספורטאים בתדירות קבועה כלשהי בכל מקרה.

במידה והמטופל נמצא במסגרת תחרותית אינטנסיבית כלשהי(אולימפיאדה, תחרויות, טורנירים) מן הסתם מומלץ על תדירות גבוה יותר של עיסוי ספורטאים. בספא רפאל סנטר ניתן לרכוש סדרת טיפולים ועיסוי ספורטאים במחיר מיוחד ומשתלם שיקל עליכם בשמירה על רצף ותדירות העיסויים הנדרשת לפי מצב הפעילות הגופנית שלכם.

עיסוי במקרים של פציעות ספורט

פציעות ספורט מגיעות בכמה צורות, ישנן פציעות "יבשות" כמו קרעים ברקמות, טראומה, שטפי דם פנימיים כתוצאה מחבטה או נפילה. ישנן פציעות "פתוחות" בעלות רקמות פנימיות חשופות אשר עד ההחלמה המלאה שלהן לא מומלץ לבצע עיסוי ספורטאים.

במצב של פציעות יבשות, ולאחר תשאול של המעסה ניתן לאתר את הפגיעה ולשקם את האזור על ידי עיסוי ספורטאים מקצועי ובמידת הצורך לפנות גם לעיסוי רפואי אצלנו במרכז.

במידה ואתם מתלבטים בין עיסוי ספורטאים לעיסוי רפואי ולכל שאלה, התייעצות וקבלת מידע
מוזמנים לחייג: 08-9495555

 
 אולי גם יעניין אתכם: 

עיסוי זוגי

ספא ברחובות