צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר!  הצטרפו עכשיו

רפלקסולוגיה - כל העולם בכף הרגל שלנו

אחת הטכניקות הנפוצות כיום לטיפול בבעיות וכאבים כרוניים בתחום הרפואה המשלימה היא הרפלקסולוגיה.
הרפלקסולוגיה פירושה "תורת ההשתקפות". הרפלקסולוגיה החלה אי שם במצריים העתיקה, היסטוריונים מדווחים כי אפילו בשרידי הפירמידות שנמצאו לאורך השנים ניתן היה לזהות ציורים המתארים את מפת כף הרגל שלנו, אך לאט לאט דעכה לה מספרי היסטוריה ושבה בקול תרועה במאה ה-20. 
העיקרון של הרפלקסולוגיה פועל לפי כך שלכל נקודה, איבר פנימי או חיצוני ואפילו תחושות ומצבים נפשיים-ישנה נקודה מקבילה בכפות הרגליים שלנו אשר לחיצה עליה מביאה להקלה בכאב ובשיפור ההרגשה הכללית הנוגעת לאותה מחלה או בעיה. הטכניקה פועלת כאמור על לחיצות ועיסוי נקודתי של האזורים הרלונטים ועל ידי הלחיצות משתחררות להן חסימות של מעגלי אנרגיה.

איפה הראש שלי?

הרפלקסולוגיה איננה רק גישה לריפוי מחלות היא מאפשרת גם אבחון של של כלל איברי הגוף ואף משמשת כראי חיצוני של ממש המשקף את כל המתרחש בתוך גופנו.
אי שם ב1930 פיתחה יוניס אינגהאם מפת רפלקסולוגיה מפורטת מאוד  ובה סימון המורה על גבי נקודה בכף הרגל וממנה נמתח קו ובסופו מצוין שם האיבר או האזור בגופנו המושפע מנקודה זו בכף הרגל שלנו.
לדוגמא, האזור הפנימי השקוע בכף הרגל הנו אזור בעל השפעה ישירה על כל חלל הבטן שלנו והאיברים הפנימיים בה וסביב לה על פי גישת הרפלקסולוגיה.
הראש הגב והצוואר למשל, מיוצגים על ידי צידי כף היד והאצבעות שלנו. כמובן שאם מטופל מתלונן על כאבי גב, לא מיד יתחיל טיפול ולחיצה על הנקודה אשר אמורה להקרין ולהשפיע על הגב-יש לבצע אבחון מקיף על ידי אנשי מקצוע מוסמכים על מנת למצוא את מקור הבעיה על מנת שהטיפול והלחיצות יהיו למטרת הטיפול בה-ולא בסימפטום.
הרפלקסולוגיה אגב, נפוצה מאוד גם אצל הסובלים מבעיות עיכול של עצירות כרונית וכדומה לה. אגב בשנים האחרונות קיימת מודעות גבוהה לרפלקסולוגיה לכאבי בטן וגזים אצל תינוקות. במקרים כאלו עיסוי של כף רגלו של התינוק יכולה לשחרר ולהרפות את אזור הבטן והמעי של התינוק המכווץ בשל הכאב אשר לרוב נובע מגזים במערכת העיכול. השחרור של אזור הבטן יכול להביא להרגעה והקלה של ממש כאשר אכן מדובר מכאבי בטן מסוג זה.

רפלקסולוגיה-השורה התחתונה

לרפלקסולוגיה יתרונות רבים בעיקר אם היא מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים, בספא רפאל סנטר ברחובות פועלים בנוסף למעסים והמעסות שלנו, גם מטפלים מוסמכים בתחום הרפואה המשלימה בכלל וברפלקסולוגיה בפרט.
חשוב לציין כי רפלקסולוגיה הנה תהליך, ייתכן שיפור כבר לאחר הטיפול הראשון אך ייתכן גם כי יהיה צורך בסדרה של טיפולים על מנת להגיע אל התוצאה הטובה ביותר ולהפחתה מקסימלית של הכאב אצל המטופל. הרפלקסולוגיה מסייעת במקרים רבים ושונים מאוד האחד מהשני, היא יכולה לסייע לסובלים מנדודי שינה, עייפות כרונית ואפילו תהליכים ושינויים רגשיים מורכבים הפוגעים ומשפיעים על איכות חיינו.
 
אנחנו מזמינים אתכם למרכז ספא רפאל סנטר בעיר רחובות,  להינות ממגוון אפשרויות של טיפולי רפואה משלימה ובניהן גם טיפול רפלקסולוגי מקצועי על ידי אחד מהמטפלים והמטפלות המוסמכים שלנו.
 

לתאום טיפול חייגו 08-9495555