צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על מגוון טיפולים הצטרפו עכשיו

עיסוי שוודי: מקורו והיתרונות שבו

עיסוי שבדי הוא עיסוי מהפופולאריים ביותר בכל מרכז ספא. במהלך הטיפול המעסה עושה שימוש בידיים, במרפקים ובאמות כדי להפעיל את האיברים השונים בגוף וכדי לשפר את הבריאות הנפשית והגופנית. 

 העיסוי כולל בין היתר הנעה של המפרקים והשונים שבגוף, ו\משפר את זרימת הדם, מפחית את הלחץ והמתחים על השרירים ויוצר הרמוניה בגוף. כל אדם העובר עיסוי שבדי, חש במודע או שלא במודע רוגע ושלווה.

מקורו של העיסוי השבדי

העיסוי התפתח על ידי הסיף השבדי פר הנדריק לינג בראשית המאה השמונה עשרה. לאחר שנפצע במרפקים, סיפר ריפא את עצמו באמצעות טפיחות קלות סביב האזור הפגוע. בהמשך שכלל ועדכן אתה טכניקה עד שהיום היא נודעת בשם 'עיסוי שוודי'. הטכניקה יובאה לארה"ב ב 1850 על ידי האחים הרופאים טיילור. כחלק מהפעולות, העיסוי כולל ליטופים רכים, תנועות לישה והנעות של איברי הגוף והמרפקים. כיום הטיפול נפוץ בכול מרכז ספא, חלק גם מבצעים אותו במסגרת ספא זוגי.

 

יתרונות הטיפול

השונה משיטות הטיפול של הרפואה המודרנית, רפואה אלטרנטיבית לא משתמש בתרופות שגורמות לתופעות לוואי. לא מחדירים שום דבר ומשתמשים במגע על מנת לרפא. מרגיעים את השירים ומגמישים את רקמות החיבור. משחררים שרירים שנתפסו ומפחיתים מהעייפות שלהם. מחזקים את השריר, מרגיעים את מערכת העצבים, מאיצים את זרימת הדם, מחזרים את המתח שבשרירים, מחיים את העור, מקלים בכאבי ראש ומסייעים במחלות כמו אסטמה. ישנם עוד הרבה יתרונות ליהנות מעיסוי שבדי בספא.

 

הנפש מתעוררת

לא רק הגוף נרפא. בזכות החיבור בין הגוף והנפש, המצב המנטלי משתפר פלאים. עצם המגע הנעים כבר מעביר בגוף תחושות טובות. ישנם יתרונות נפשיים כמו הפגת מתחים ולחצים, שפור במשך השנה ובאיכותה, הקלה במצבים של דיכאון, כעס ממושך ומתח, מגביר את יכולת הריכוז והחשיבה, ומעניק לנפש תחושה רעננה ואופטימיות. ישנם טיפולים של עשרים דקות ושל ארבעים, תלוי בסוג החבילה ובזמן שעומד לרשותכם. ישנן חבילות עיסוי בהן שתי מיטות מונחות אחת ליד השנייה ואידאליות לזוגות.

 

מהלך העיסוי

המטופל שוכב על הבטן, מכוסה במגבת או סדין. המעסה מטפל בכול איברי הגוף הכואבים ומתרחק מנקודות אותן ביקש המטופל. שמני העיסוי בהם משתמשים בחמאם ספא רפאל סנטר הינם מהאיכותיים בארץ וכוללים בין היתר שמנים אתריים, שמנים חסרי ריח וכאלה מתמציות צמחים. כל טיפול שבדי מורכב ממספר טכניקות נגיעה כמו ליטוף, רטיטות, הקשות, חיכוך ולישה.