צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על מגוון טיפולים הצטרפו עכשיו

עיסוי לספורטאים

עיסוי לספורטאים

אנשים שעוסקים בספורט באופן קבוע - ביניהם ספורטאים ומאמנים של ספורטאים, מקבלים עיסויים מזה שנים רבות, ואכן, מחקרים שבוצעו בנושא מוכיחים שלעיסויים יש יתרונות משמעותיים ושהם מתאימים גם לאנשים שאינם ספורטאים מקצועיים. 

מהן ההשפעות הפיזיולוגיות של העיסוי על המתאמן?

 

העיסוי גורם להרחבת כלי הדם והוא מסייע להם לבצע את תפקידם ביעילות רבה יותר, כך שהדם זורם בגוף באופן טוב יותר מאשר ללא העיסוי. הדם, שמספק חמצן ושאר חומרים שמזינים את הרקמות, תורם ליציאת הפסולת שמצטברת בגוף, זאת בשל הרוגע שחש המטופל בעת העיסוי וכן לאחר

סיומו. 

כמו כן, משפיע העיסוי לטובה על השרירים וזרימת הדם היעילה תורמת להפחתת המתחים שמצטברים בשרירים, מפחיתה את הכאבים, מפחיתה דלקות, מסייעת לבניית השרירים ומסייעת לגוף להחלים במהירות רבה יותר מאשר ללא העיסוי. מעבר לכך, הגמישות וטווחי התנועה משתפרים בשל הרגעת השרירים – דבר שתורם לביצועים.

כיצד משפיע העיסוי על מצבו הנפשי של המתאמן?

 

העיסוי משפיע גם על מצבו הנפשי של המתאמן, שכן הוא מסייע בהפחתת חרדות, מתחים ולחצים נפשיים. כמו כן, מפעיל העיסוי את המערכת הפראסימפתטית, מערכת זו אחראית להרגעת הגוף והאטה של פעולות שמתבצעות במצבי לחץ, כך שהגוף מגיב אליהם בצורה טובה.

 בעת העיסוי עולות רמות הסרוטנין והדופמין וחלה ירידה ברמת הקורטיזון, כתוצאה מכך פוחתים הלחצים. הפחתת הלחצים מסייעת מאוד גם לפני התחלתה של הפעילות הספורטיבית.

מה זה בעצם עיסוי לספורטאים?

 

עיסוי לספורטאים יכול להיות עיסוי רקמות עמוק או עיסוי עמוק מסוג אחר שמתבצע באמצעות שיטות שונות. עיסויים אלו מפעילים לחץ רב על השרירים ומגיעים לעומק הרקמות. מדובר על שיטות עיסוי שמשלבות פיזיותרפיה וכוללות מתיחות.

 מטפל מקצועי ישלב בין פיזיותרפיה ובין שיטות עיסוי מהירות וידע כיצד להתאים את העיסוי לסוג הפעילות שהמטופל מבצע ולצרכים של גופו. 

כמו כן, ובמקרה של ספורטאים מקצועיים, ידע המטפל באיזו שיטת עיסוי לבחור, שכן יש שיטות שמתאימות יותר לביצוע לפני אימון ויש שיטות שמתאימות לביצוע בעת האימון ולאחר האימון.

תחזוקה שוטפת של הגוף באמצעות עיסויים שנעשים בתדירות קבועה

 

תכנית עיסויים קבועה תורמת מאוד למטופלים, שכן יש לה יתרונות מצטברים. במילים אחרות – קבלת עיסוי בקביעות תתרום למטופל בצורה רבה יותר מאשר קבלת עיסוי בתדירות נמוכה. 

הקפדה על קבלת עיסויים בתדירות קבועה הינה תחזוקה מונעת, כאשר ההמלצה עבור אנשים שמתאמנים ברמה גבוהה היא לקבל עיסוי פעם בשבוע או פעם בשבועיים.

"ספא רפאל סנטר" – לעיסוי ספורטאים מקצועי 

 

עליית המודעות בנוגע ליתרונותיו הרבים של עיסוי לספורטאים, גורמת לאנשים רבים לקבל עיסויים בתדירות קבועה וליהנות מהתוצאות. 

כדי לקבל את התוצאות הטובות וליהנות מהיתרונות של העיסוי, חשוב כמובן לבחור את המטפל בקפדנות ולוודא שהוא אכן למד את התחום בצורה יסודית וצבר ניסיון נרחב.

 מטפל טוב ידע כיצד "להרגיש" את המטופל ויבחר בשיטות המתאימות ביותר עבורו, תוך כדי שילוב בין שיטות עיסוי שונות. 

במידה שאתם מעוניינים לקבל עיסוי לספורטאים, אתם מוזמנים להגיע אל הספא שלנו – "ספא רפאל סנטר". עיסוי הספורטאים שלנו ממריץ את הגוף, חודר עמוק לשרירים וכולל לחיצות והנעת המפרקים. העיסוי תורם ליצירת הרמוניה בין מצבו הפיזי של המטופל ובין מצבו הנפשי והוא מתאים לאנשים שמבצעים פעילות ספורטיבית אינטנסיבית או קבועה.

אם אתם מעוניינים לקבוע לעצמכם מועד לקבלת עיסוי לספורטאים או אם יש לכם שאלה, אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר באמצעות המייל, הטלפון או על ידי השארת הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.