צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על מגוון טיפולים הצטרפו עכשיו

עיסוי לנשים בהריון - מה חשוב לדעת?

עיסוי לנשים בהריון - מה חשוב לדעת?

תקופת ההיריון מתאפיינת בהופעה של מגוון סימפטומים, כאשר רבים מהם אינם מקלים על הנשים. השינויים הפיזיים והנפשיים שחלים בגופה ובנפשה של האישה עשויים לגרום להרבה חוסר שקט, לחצים, כאבים ומצב רוח ירוד. 

מעבר לכך, הצורך להאט את קצב החיים ולהיות קשובות לגוף, אינו מתקבל תמיד בברכה, שכן העידן שלנו מתאפיין בקצב חיים מהיר מאוד ולא קל לעצור, לקחת נשימה ולהבין שבשלב זה יש לפעול באופן שונה. 

לצד השינויים הנפשיים והפיזיים שמקשים על נשים בהריון, יש דרכים שיכולות לשפר את המצב ולהפחית את הסימפטומים הלא נעימים, אחת הדרכים היעילות היא לבצע עיסוי לנשים בהריון.

על עיסוי לנשים בהריון – מדוע כדאי לבצע את העיסוי?

 

עיסוי לנשים בהריון הוא כשמו – עיסוי שמותאם לנשים בהריון, כאשר על כל מטפל להתאים את העיסוי באופן אישי למטופלת. 

עיסוי הריון מאפשר לאשה להירגע, לעשות עצירה ולבלות עם עצמה - עם גופה שעובר שינויים ועם העובר.

 באמצעות העיסוי ניתן להתרכז בגוף ולהקשיב לו, להסתגל לשינויים, וכפי שצוין – להפחית סימפטומים פיזיים לא נעימים. 

הסימפטומים יכולים להיות כאבים באזורים שונים, כמו למשל: בצוואר, בשכמות, באגן ובגב ובאמצעות העיסוי ניתן להאריך ולהקל על השרירים שעוברים שינויים. 

כמו כן, כתוצאה מהמגע בגוף, מופרשים אנדורפינים, מדובר על חומרים כימיים שהפרשתם משככת כאבים באופן טבעי. עיסוי לנשים בהיריון יכול גם להפחית בצקות, משום שהעיסוי מסייע בפיזור הנוזלים שהצטברו בגפיים.

יתרון נוסף שגם הוא הוזכר הוא יכולתו של העיסוי להרגיע את האשה. הטכניקה של עיסוי לנשים בהריון איטית ומרגיעה. האיטיות מפחיתה את המתח שהצטבר בגוף והרוגע יכול לסייע גם בשלב הלידה.

איך העיסוי מתבצע ומתי ניתן להתחיל לבצע עיסויים?

 

במקרה של נשים בהריון, הרי שלא ניתן לשכב על הבטן, בשל סיבה זו מתבצע העיסוי בשכיבה על הגב או על הצד, כאשר אפשר למשוך את הברכיים של המטופלת אל עבר הבטן, בצורה זו ניתן לגרום לגופה להיות יציב ולאפשר לה להימצא בתנוחה נוחה. 

בעת הטיפול, כדאי גם להשתמש בכריות כדי לתמוך בגופה של האשה. נוסף על כך, חשוב להשתמש בשמן מתאים בעת ביצוע העיסוי, שכן יש שמנים שאינם מתאימים לעיסוי של נשים בהריון ושימוש בשמנים שאינם מתאימים עלול לגרום לנזקים. 

בנוגע לתקופה שבה ניתן לבצע עיסוי במהלך ההיריון - יש לציין שמקרה שההיריון תקין, ניתן להתחיל לבצע עיסויים החל מהשבוע ה-15 ובתדירות המתאימה, התדירות משתנה מאשה לאשה. 

במידה שההיריון אינו תקין, כמו למשל: במצב של רעלת הריון או במצב שבו ההיריון במעקב רופא, יש להתייעץ עם הרופא ולקבל ממנו אישור לביצוע העיסוי. 

חשוב מאוד לבצע את הטיפול אצל מטפל מוסמך שמחזיק בתעודות רלוונטיות, כך שהוא יהיה מורשה לבצע טיפולים לנשים בהריון. 

מעבר לכך, ומכיוון שמדובר על טיפול אישי, חשוב לקבל את הטיפול מאדם שגורם למטופלת להרגיש בנוח. יש נשים שלא מרגישות בנוח עם מטפל ומעדיפות מטפלת, חשוב מאוד שלא להתפשר על הבחירה כדי למקסם את התוצאות של הטיפול.

עיסוי לנשים בהריון יכול לסייע מבחינות רבות - להפחית כאבים וסימפטומים פיזיים נוספים ולהרגיע את האשה. 

במידה שאתן מעוניינות לבצע עיסוי לנשים בהריון, אתן מוזמנות לפנות אל  הספא שלנו – "ספא רפאל סנטר" וליהנות מטיפול מקצועי ואיכותי.

 במידה שאתן מעוניינות לשאול שאלה או לקבוע מועד לעיסוי, אתן מוזמנות ליצור קשר באמצעות הטלפון, המייל או למלא את הפרטים שלכן בטופס ההתקשרות ונחזור אליכן בהקדם.