צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495555
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר!  הצטרפו עכשיו

יוגה - נקודת המפגש של גוף ונפש

כאשר הנפש שלנו טרודה ומוסחת ממשימות ולחצים בחיי היומיום שלנו יש הרבה דרכים לעצור ולהירגע, אבל נקודת המפגש האידאלית בין הנפש והגוף שלנו נמצאת אי שם בהתכנסות פנימה אל המודעות העצמית שלנו במובן הרוחני של המילה או במילים אחרות-יוגה.

תנו ליוגה צ'אנס-היא לא רק "הודו"

נכון שהיוגה מקורה בתרבות הינדית ומשמעות השם "יוגה" בשפה הסנסקריט היא "איחוד" או "לאחד". היוגה היא פילוסופיית גוף ונפש או במילים אחרות: אימון כושר לגוף ולנפש.

פילוסופיית היוגה שואפת לאיחוד בין החוץ והפנים שלנו על ידי התכנסות פנימה של כל החושים שלנו עד כדי שלוות נפש מוחלטת נטולת הסחות דעת, גירויים, הפרעות או "קולות" חיצוניים. את כל התהליך הזה אנו משיגים במהלך תרגול יוגה על ידי חמישה עקרונות עיקריים: תזונה נכונה, חשיבה חיובית, הרפיה, נשימה והתמדה.

רואים שאת עושה יוגה

לתורת היוגה יתרונות רבים חלקם בעלי השפעה חיובית מאוד על הנפש אבל גם על הגוף שלנו ניכר כי התרגול מועיל במספר דרכים.
המונוטוניות המאופיינת עם תרגולי יוגה לעתים מרחיקה ממנה מתרגלים חדשים המפחדים מאימון "משעמם" או אפילו סקפטיים לגבי התוצאות של היוגה, אבל המתמידים בשיטה יעידו ש-"השעמום" מתחלף מהר מאוד בשלוות נפש שלא הכירו בשום תרגול פיזי אחר.
ראשית, תרגילי היוגה לבניית כוח הם תנוחות איזומטרים אשר במהלכם תתבקשו לשבת בתנועה אחת קבועה במשך זמן. התנוחות הסטטיות האלו מחזקות ומייצבות את הגוף מהפנים אל כלפי חוץ, תרגול והתמדה ביוגה מסייעים ליציבה נכונה, חיזוק השרירים סביב מרכז כובד הגוף שלנו באזור עמוד השדרה, הבטן והלב דבר המעניק לגוף שלנו מראה חיוני ופעיל יותר אך לא פחות חשוב מכך משפר את פעילות האיברים הפנימיים שלנו.

זהירות, זה ממכר

אם פעם חדר כושר ושיעורי ספינינג היו חלק מלוח הזמנים שלנו ומשגרת השבוע שלנו כמקום לפרוק מתחים, לשמור על איזון גופני ואורח חיים בריא. כיום טרנד היוגה סוחף אחריו אנשים מכל העולם, בכל הגילאים כיוון שהעיקרון המנחה את היוגה הוא התמדה אך יחד עם זאת "המעריצים" האדוקים של הז'אנר יאמרו כי כבר אחרי התרגול הראשון תוכלו לחוש את השפעת הפילוסופיה "היוגית" על הנפש שלכם.
היוגה כיום הפכה לגמרי לחלק נכבד בתרבות הפנאי, אנשים מכל גווני הקשת, החל באנשי עסקים נמרצים בעיר הגדולה, גברים ונשים בגיל השלישי בבית האבות וגם יוגה תינוקות הפכה כבר לפעילות משמעותית המסייעת להתפתחות תינוקות. כל אלו עוצרים את שגרת חייהם אחת ליום, עוצמים עיניים ופשוט מתנתקים.

יש גם יוגה ברחובות

רבים נוטים לחשוב שתרבות היוגה שמורה רק למדינת תל אביב אך ההנחה הזו היא שגויה, יש גם יוגה ברחובות!
בספא רפאל סנטר מעבר לשיעורי הסטודיו המגוונים בשעות הבוקר והערב, מתקיים לו באופן קבוע שנים רבות חוג יוגה פעיל ומקצועי לנשים בלבד ולכל שכבות הגילאים.
חוג היוגה ברפאל סנטר רחובות הוא בין המבוקשים ברשימת החוגים שלנו, ואנחנו מזמינים אותך לטעום את טעם היוגה כדי להבין סוף סוף על מה כולם מדברים.

לתאום שיעור ניסיון חינם חייגי: 08-9495555