צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495555
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר!  הצטרפו עכשיו

טיפים לעור רך וגמיש גם בחורף

החורף הישראלי עם השנים מגיע יותר ויותר מאוחר, אנחנו אמנם מחכים עם המעילים עד דצמבר אבל העור שלנו מרגיש את השינוי כבר בחודש נובמבר.
להתייבשות העור שלנו בחודשים הקרים ישנן לא מעט סיבות שאינן דווקא בעלות קשר ישיר לטמפרטורות הנמוכות. לעור פנים יבש ישנה נטייה להראות זקן ומקומט יותר ולכן מומלץ להקפיד על מספר כללים שיסיעו לעור הפנים שלכם להיות רך, גמיש וכמובן-בעל מראה צעיר יותר.

איך נדע אם העור שלנו יבש?

עור יבש מאופיין לרוב בתחושה של "מתיחות" על פני העור, לעתים מלווה באדמומיות(ע"ע עור פנים של גולשים באתרי סקי לדוגמא) ואפילו גרד קל.

בחורף אנחנו אוכלים אחרת

כמו בכל רגע בחיים, הגוף שלנו מקרין החוצה את מה שאנחנו מכניסים אליו. בחורף הקר אנחנו מחפשים להתנחם במזונות חמים, פחמימות וקטניות ואוכלים הרבה פחות סיבים, פחות סלטים, פחות פירות ולכל אלו ישנה השפעה ברורה על לחות העור שלנו.

שינוי טמפרטורות

לאורך היום שלנו הגוף שלנו חווה מעברים, הוא עובר מחום לקור, מהמשרד לחניון, מהחניון החם לרכב הממוזג ועוד. העור שלנו בדרג על עור הפנים חווה את התנודות האלו ומגיב להן בצורת יובש כיוון שהעור מתרחב ומתכווץ בהתאם לטמפרטורה וה-"תנועה" הזו מייצרת מראה יבש.

מצב הרוח שלנו

כן, אל תהיו מופתעים גם מצב הרוח שלנו עשוי להשפיע על עור הפנים שלנו. איך?
קחו לדוגמא חובבי קיץ מושבעים, כאלו שפוקדים את חוף היום כל סוף שבוע, השמש היא חברתם הטובה ביותר וקרניה מעלות להם את מצב הרוח. סביר מאוד שעם בואו של החורף מצב הרוח שלהם ירוד יותר וגם לחשכה המוקדמת ישנה השפעה על מצב הרוח וכאשר ההורמונים שלנו צונחים, מצב הרוח שלנו ירוד-גם העור שלנו סובל מכך.  

חמש הטיפים של ספא רפאל סנטר לעור יבש בחורף

* הוספה של לחות בדרכים שונות לעור הפנים שלנו כגון מסיכות הזנה, מריחה עדינה של שמן קוקוס לפני השינה תזין את עורכם בלילה בלחות ותותיר אותו רך וגמיש.
* לסובלים מעור יבש בכל חלקי הגוף מומלץ לבצע טיפול פותח נקבוביות כמו קרצוף חמאם ולהשלים אותו בעיסוי בשמן קוקוס או שמן ארומתרפי אחר שיחדרו אל הנקבוביות הפתוחות ויזינו את עורכם בלחות מהפנים אל כלפי חוץ.
* חיזוק של הוויטמינים A+B המצויים בתפוזים, דגנים מלאים וירקות יסייע לעור שלנו לשמור על הלחות הטבעית שלו.
* כאשר מפעילים גופי חימום בבית כמו מזגן, או רדיאטור מומלץ להשאיר קערת מים בחלל המחומם לשמירה על הלחות בחדר.
* טיפול פילינג גוף בספא רפאל סנטר מתבצע על ידי מלח טבעי מים המלח. גרגירי המלח מסלקים תאי עור יבשים ומתים, פותחים את נקבוביות העור ולאחר מכן שמן הסומסום משלים את הפעולה וחודר אל הנקבוביות ומזין את העור בלחות.