צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495555
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על כל טיפולי הספא הצטרפו עכשיו

לנצח מחלה כרונית: יש דבר כזה?

כדי לענות על השאלה הזו חשוב קודם להבין מהי בדיוק מחלה כרונית. ההגדרה למחלה כרונית היא: פגיעה לרוב -רב ופנים מערכתיות כמו למשל מחלות לב, ריאה, מחלות פרקים, סכרת, עור וכו'. מחלה כרונית יכולה להיות פרוגרסיבית-כזו אשר האדם סובל ממנה והיא מתקדמת מחמירה ומתפתחת עם הזמן. ישנו גם סוג מחלה כרונית המוגדר כמחלה כרונית "מתמידה" זו מחלה אשר האדם סובל ממנה, היא "חיה ובועטת" בגופו אך מצבה סטטי וכך יישאר לאורך חייו. המאמר הבא מאת ספא רפאל עוסק לעומק בנושא.

מאיפה זה נחת עלי?! הגורמים למחלות כרוניות שונות

מחלות כרוניות חלקן נוחתות ביום אחד, חלקן "רדומות" ומתפרצות לנוכח מצבים נפשיים מסוימים, משברים קשים בחיים, שינוי סביבתי(אקלים) או שינוי קיצוני בתזונה שלנו. מחלת הפסוריאזיס למשל היא מחלת עור כרונית המלווה בפצעים וגרד עורי הגורמים לסובלים ממנה גם לתחושת אי נוחות פיזית אך יותר מכל משפיעה נפשית עליהם ופוגעת קשות בטחון העצמי שלהם.
הפסוריאזיס היא דוגמא קלאסית למחלה כרונית רדומה אשר "מתעוררת" במצבי לחץ ומתי נפשי וניתן למנוע את ההתקפים שלה אם רק נאתר את ה"טריגר" לכל אלו.
 
דוגמאות לטיפולים להרגעת הגוף:

נורות אזהרה לתחילתה של מחלה כרונית-אסור להתעלם

קחו לדוגמא את מחלת הסוכרת (סוג 2). סוג הסוכרת הזה לדוגמא הוא סוג של מחלה כרונית, ברגע שהיא "מגיעה" היא נשארת ובהיעדר תזונה מאוזנת ומעקב מסודר היא גורמת למצבים אקוטיים לדוגמא התקפי "היפו" צניחת סוכר היכולים לסכן את חיי החולה בה.
לסוכרת סוג 2 ישנו מצב הנקרא "טרום סכרת" שממנו הרבה אנשים נוטים להתעלם במחשבה שאולי המצב יישאר כפי  שהוא ואלו שכן מתייחסים לנורת ההזהרה רצים מיד לזרועות הרפואה הקונבנציונאלית-לבית המרקחת להצטייד בתרופות להורדת הסוכר בדם.

טיפול במחלה כרונית-אפשר גם אחרת!

ריפוי, מניעה וטיפול אלטרנטיבי במחלות כרוניות בשיטות כמו הנטורופתיה וההומאופתיה הן בהחלט אפשרות קיימת עבור מי מכם המעוניין למנוע כניסת מחלות כרוניות כאלו ואחרות.
אז תרופות אכן יכולות להקל ולשפר אבל לא תמיד מביאות לריפוי, מחלה כרונית אינה חולפת מעצמה! המערכת החיסונית שלנו היא הצבא שלנו היא מנגנון ההגנה שלנו ויש בידינו את הכוח לחזק אותה, לבנות אותה ולתחזק אותה נכון על מנת למנוע ממנה להיחלש ובכך להקטין את הסיכוי לחלות.
אני מזמינה אתכם לחשוב צעד אחד קדימה, להגיע לפגישת יעוץ מקיפה הכוללת אבחון הוליסטי ולאחר הבנה של כלל המשתנים באורח החיים שלכם, יותאם לכם טיפול אישי ומדויק לצרכים שלכם ויחד נצעד יד ביד אל דרך חדשה אל עבר שינוי לאורח חיים בריא ותראו שהתוצאות לא תאחרנה לבוא.
רונית דיוויס,  מטפלת רב תחומית ומתמחה בתזונה על פי שיטת הרמב"ם, ריפוי טבעי ונטורפתיה.