צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על מגוון טיפולים הצטרפו עכשיו

אני והכתמים שלי

 בתשע השנים האחרונות אני מנהלת "מערכת יחסים" מורכבת עם כתמי עור לבנים, תוצר מחלה מוכרת המכונה ויטיליגו או לויקודרמה ובעברית בָּהֶקֶת. וכשאני מתכוונת ל"מערכת יחסים" מורכבת, אני מתכוונת לכזו שבה הכתמים מסרבים ללכת ואני מנסה בכל כוחי להסביר להם שזה פשוט לא ילך ביננו.

רגע לפני שאשתף אתכם בניסיונות שלי להיפרד מהכתמים, בואו רגע נבין על מה מדובר.

 ויטיליגו היא מחלת עור אוטואימונית שבה אזורים מסוימים של העור מאבדים את צבעם והעור הופך בהיר.

התאים בגוף שלנו, שאחראים על יצירת צבע העור (מלנין) מכונים מלונוציטים. לעיתים, כתוצאה ממחלת חיסון עצמי, תוקף הגוף את אותם מלונוציטים ואינו מאפשר להם לייצר את המלנין. המחלה נפוצה בקרב 1-2% מכלל האוכלוסייה.

 

נחזור לרומן שלי עם הכתמים...

זה התחיל כשהבחנתי בכתם לבן אחד קטן אחרי פציעה קלה, ותופעה של חוסר פיגמנטציה סביב אצבעות הידיים. זה היה מינורי ובכל זאת הלכתי להתייעץ עם רופא מומחה שרשם לי משחה ואופטימיות. אני מרחתי והמשכתי בחיי. כמה שנים מאוחר יותר המחלה התפרצה בכל הכח. כתמים לבנים הופיעו במרפקי הידיים, מסביב לגבות ובירכיים . מיואשת אך חדורת מוטיבציה לנצח בקרב הגעתי שוב לאותו רופא מומחה לבקש פתרון.
להפתעתי, הפעם נאמר לי שאין מה לעשות בעניין. שאלתי על טיפולי הפוטותרפיה עליהם שמעתי אך גם כאן הופתעתי לשמוע שהטיפול אינו מומלץ ואינו מבטיח תוצאות (וגם אם כן, אז רק אחרי 50-60 טיפולים אולי אראה איזה ניצוץ ). לא יצאתי בידיים ריקות וקיבלתי מרשם לחומר שצובע ומטשטש את הכתמים. שזה כמובן פתרון שלא התקבל על דעתי. זה כמעט כמו לצבוע בטיפקס לבן, כתם קטשופ על החולצה האהובה עליי...
 

נחושה למצוא פתרון אחר הגעתי לשני רופאים נוספים שקודם כל נתנו לי תקווה (כבר 50% מההצלחה...). עברתי בדיקות מקיפות (שהעמיסו על היומיום הלא פשוט גם ככה שכלל נסיעות לת"א, נסיעות לטיפולי פוטותרפיה באשדוד ובין לבין גם ניהול עסק עצמאי ברחובות...) אבל כל העת האמנתי שאני הולכת לנצח ולהיפרד מהכתמים. כי באהבה כמו באהבה, צריך גם לדעת מתי זה לא עובד...


לצד הטיפולים הקונבנציונאליים שילבתי רפואה אלטרנטיבית. טיפולים מסוג ריקול הילינג ותטא הילינג, וגם התחלתי לשנות את אורח החיים שלי באופן הדרגתי. את התזונה, את התנועה, את שעות השינה, את הלחצים. לאט לאט, הקסם קרה ועדיין קורה. הכתמים החלו לוותר ולהבין ש"זה לא אני – זה הם", והיום אני מאושרת לשתף ש 85% מהצבע חזר (!), אני ממשיכה בתהליך ואני משוכנעת שיחד עם הנחישות שבי, אני אנצח ואגיע ל100%.

 

איך זה קרה?

שילוב של אמונה וטיפול.
שילוב של רצון ופתיחות.
קונבנציונאליות ואלטרנטיביות.

ובשורה התחתונה – יש פתרון ויש תקווה לויטיליגו!

 

מאת : רונית דיוויס נטורופתית, קוסמטיקאית ומנכ"לית מרכז בריאות וספא רחובות

רוצים לשמוע עוד? להתייעץ? לנסות את שיטות הטיפול האלטרנטיביות?

אני כאן בשבילכם. 052-3775532