צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על מגוון טיפולים הצטרפו עכשיו

מאמרים

banner about us

חמש טכניקות העיסוי שאתם מוכרחים להכיר

אמנות העיסוי וטיפולי המגע כוללת בתוכה מגוון טכניקות שלכל אחת מטרה אחרת: הרגעה, שחרור ועוד. השילוב בין הטכניקות האלו לבין תנועות אחרות מביא למכלול של טיפולי גוף מסוגים שונים בעלי רמות עוצמה שונות ובכך למעשה מתאפשרת קשת רחבה של סגנונות בה כל אחד יכול למצוא את הטיפול המתאים ביותר עבורו.

ליטוף

טכניקת הליטוף נפוצה בעיקר בעיסוי השוודי המוכר. תנועת הליטוף מתבצעת על ידי כפות הידיים של המטפל  אשר בתנועות ליטוף בעוצמה נמוכה עד בינונית.

תנועה זו לאורך כל קווי המתאר של גוף המטופל יוצרת תחושה של זרימה מכיוון הגפיים אל כיוון מרכז הגוף והלב תוך כדי משיחה בשמן שקדים חמים וריחני.

תנועת הליטוף מגבירות את זרימת הדם אל הלב. על אף היותה עדינה יותר, טכניקת הליטוף משחררת ומרפה שרירים תפוסים ומפיגה מתח בשל המגע הכה נעים, מרגיע ומלטף שלה. טכניקת הליטוף מתאימה לאנשים המעדיפים מדע רך ועדין ואפילו לאנשים שפשוט אוהבים להירגע על ידי מגע ללא קשר לעיסוי או צורך בטיפול בבעיה נקודתית.

לישה

טכניקת הלישה מתמקדת בתנועות המזכירות מעיכה. פעולת המעיכה מאפשרת למטפל לחדור עמוק יותר אל רקמות השרירים. הלחיצה על השרירים והרקמות בטכניקה זו מסייעת לניקוז הנוזל הלימפתי דבר המשרה רוגע על השרירים והקלה בכאבי שרירים מכווצים.

טכניקת הלישה נפוצה ואידאלית בעיקר בקרב ספורטאים או אנשים בעלי אורח חיים דינאמי.

חיכוך

החיכוך היא הטכניקה בעלת העצמה הגבוה ביותר מבין כל אלו שיוזכרו במאמר הזה. בטכניקת החיכוך משתמש המעסה בכל כובד משקלו ובתנועות סיבוביות של כף היד ובשל הלחץ המופעל בשל משקל גופו נוצר חיכוך בין שכבות הרקמות הרכות  הגורם להן להתחמם ובכך מביא  לשחרור איטי ומלא.

רטיטות

בטכניקת הרטיטות אוחז המעסה בידיו או בקצות אצבעותיו של ומנער אותו בתנועות מהירות שמטרתן להביא לשחרור השרירים על ידי הפעלתם והבאתם לידי חימום. טכניקת הרטיטות מתאימה לטיפול בעיקר באזורי שריר קטנים יחסית כמו אזור הפנים והגב התחתון.

הקשות

בטכניקה זו משתמש המעסה בתפיחות ותנועות קצביות המדמות גלים על גופו של המטופל במטרה לרענן ולחדש את עורו של המטופל.

טכניקת ההקשות עצמה מתחלקת לשלוש שיטות שונות: קיצוץ, אגרוף וחיתוך. בשיטת הקיצוץ מקמר המטפל את אצבעות כף ידו לכדי "ספל" ותופח במהירות על גופו של המטופל. בשיטת האגרוף הידועה גם כשיטת הרפרוף מכווץ המטפל את כפות ידיו לכדי אגרופים רפויים ומאגרף קלות את ירכיו וישבנו של המטופל ומביא לשחרור שרירים מכווצים באזור האגן ופל הגוף התחתון.

האחרונה מבין השלוש היא שיטת החיתוך בה טופחים על גוף המטופל במהירות דמוי חיתוך בסכין, על ידי צדי כפות הידיים. בטכניקת ההקשות חשוב מאוד להימנע משימוש בהן מעל מבנה עצם וכן טכניקה זו מומלצת למשכי טיפול קצרים שכן היא עלולה לגרום לשחיקה קלה של העצבים באזור הטיפול.

המעסים בספא רפאל סנטר מוסמכים, מקצועיים ובעלי ניסיון רב ומוכח המשתמשים בכל אחת מהטכניקות האלו תוך שימת דגש על צרכי המטופלים והעדפתם האישית בכל הנוגע לטיפולי גוף.

אולי יעניין אתכם: ספא זוגי.