צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על מגוון טיפולים הצטרפו עכשיו

ראשית לפני שאנחנו בכלל נלחצים מסתימות, התקפי לב ועוד תרחישי אימה שכאלו, כדאי להבחין בין שני סוגי הכולסטרול הקיימים.

ישנו הכולסטרול הטוב ה-HDL ויש את אחיו הרע LDL,  מה שלא הרבה אנשים יודעים הוא שמה שמוגדר אצלנו ככולסטרול הרע הוא לא בהכרח כזה, ה-LDL הופך למזיק עבורנו רק ברגע שהוא שוקע בכלי הדם שלנו, אם לא היה שוקע אזי לא הייתה לו השפעה רעה על גופנו. 

הבעיה שבגללה הרפואה המערבית מתייחסת אל הLDL בצורה כזו באופן אוטומטי מבלי בכלל להסתכל על התמונה הכוללת, או לקחת כל מקרה לגופו היא צורת החיים שלנו, המזון המעובד עתיר השומנים, היעדר הפעילות הגופנית שלנו ועוד רעות חולות שהאנושות פיתחה לעצמה עם כל עידן המסכים והמודרניזציה.

הסיבה שבגללה כולסטרול ה-LDL שוקע בכלי הדם שלנו היא החמצון שלו. הסיבה כולסטרול מחומצן היא תרבות המזונות המודרנית, מזון מתועש עתיר בשומנים מוקשים, חומרים משמרים ורעילים ומזון נטול נוגדי חמצון. המסקנה העיקרית מההסבר הזה היא ששינוי תזונתי מוקפד ולא כל כך מסובך למען האמת, יכול לעשות שינוי, לחסוך מכם ביקורים מיותרים אצל הרופא ולהיכנס אל תוך טיפול תרופתי אשר ניתן למנוע.

הנה הסבר טכני קצר שיעשה לכם סדר בנושא רמת החמצון שלנו בדם ומדוע טיפול תרופתי הוא לאו דווקא הפתרון הנכון:

  1. רמת החמצון בדם שלנו, קבועה.
  2. נניח שרמת הכולסטרול שלי בדם היא 150 מולקולות.
  3. נניח  ש-10% מתוכם מחומצנים- כלומר 15 מולקולות
  4. באמצעות טיפול תרופתי ניתן יהיה להוריד את רמת הכולסטרול הכוללת ל-80 מולקולות.
  5. עדיין 10% מהן יהיו מחומצנות, כלומר ישקעו 8 מולקולות.

אז אתם ודאי אומרים לעצמכם: אבל רמת החמצון פחתה, אז אולי כן כדאי להיעזר בטיפול תרופתי? ההמלצה שלי היא-לא !!!

וההסבר הפשוט לכך הוא העובדה שרמת החמצון היא הסימפטום אבל התרחשות תהליך החמצון עצמו-היא הבעיה שאותה ניתן לפתור או לפחות לתת לה הזדמנות להיפתר ללא טיפול תרופתי ועל ידי שינוי הרגלי חיים ותזונה.

אז איך מונעים התחמצנות ה-LDL?

מהניסיון האישי שלי, זה שינוי בר השגה, הוא לא מצריך מאתנו להיות תזונאים מוסמכים אלא בסך הכל להקשיב לגוף שלנו, לאסוף ידע ולשלב אותו בחיי היום יום שלנו. יכולה לומר בכנות מלאה שהיום אחרי שהודעתי לרופא שלי שאני את הכדורים שהוא כל כך חושב שאני צריכה-לא מתכוונת להכניס לתפריט היומי שלי.

מה כן הכנסתי לתפריט? לקחתי אחורה כל מה שכולל טיגון ונתתי במה למזונות אפויים מבושלים ומאודים, החלפת כל מזונות הדגנים למיניהם(לחם, אורז, דגני בוקר) לדגנים מלאים, הפחתה של בשר אדום, לתת עדיפות לדגים להכניס למסלול ההליכה שלי עצירה קבועה אצל הירקן ולמלא את המקרר בירקות ופירות עשירים בסיבים כמו נבטים, כל הירוקים למיניהם ,בננות, תפוחים, קיווי, תפוזים ועוד.....

bell pepper 569070 640

אמא שלי שתבדל לחיים ארוכים, בת 86 קיבלה גם היא את אותה ההמלצה מהרופא שלה, אמי הרואה בי "הגורו" שלה לכל ענייני הגוף והתזונה החליטה לחכות עם הטיפול התרופתי והחלה בשינויי התזונה האלו, לאחר כחודשיים של מעקב תזונתי בשילוב פעילות גופנית מתונה ומותאמת לצרכים שלה ומצבה הגופני אני שמחה לבשר שבדיקות הדם שלה "התיישרו" גם בלי התערבות של הרפואה הקונבנציונאלית.

חשוב לי לחדד כי אינני שוללת טיפול כזה במקרים אחרים, אך מוטב לנו לתת לגוף שלנו את האפשרות לרפא את עצמו בדרך הטבעית ככל הניתן ולהגיע לטיפולים אחרים רק לאחר שניסינו את שאר האפשרויות ולא נחלנו בהן הצלחה. כמו בכל מחלה/פציעה עלינו לטפל קודם במקור הבעיה ולמנוע את הסימפטום-ולא ההיפך.

ליעוץ ומענה על שאלות בנוגע לשינוי תזונתי ולשיפור איכות חיים ללא פשרות ועם מינימום התערבות רפואית 052-3775532

 דיוויס רונית, נטורופתית ומטפלת ברפואה משלימה ומנכ"לית "ספא רפאל סנטר" רחובות

אולי יעניין אתכם לקרוא:

אנחנו זה מה שאנחנו מכניסים לגוף שלנו

 

  • 1
  • 4
  • 5
  • 2
  • 3