צור קשר: info@r-c.co.il  |  טלפון 08-9495050
icon facebok icon instgram icon shopping icon youtube small  :stay connected

חברי מועדון נהנים יותר! 20% הנחה על מגוון טיפולים הצטרפו עכשיו

ירידה מוצלחת במשקל נמדדת לא במהירות הירידה והשינוי הנראה לעין אלא בשמירה על המשקל החדש לטווח רחוק, נמדדת עם שינוי הרגלי אכילה שגם עוד שניה מהיום כאשר נשב מול שולחן עמוס מזונות עתירי קלוריות נדע לבחור בין מה שנכון לנו למה לא.

לא סתם נאמר על גוף האדם שהוא המכונה הכי משוכללת על פני כדור הארץ. חושבים שתוכלו לשטות בו? לספר לו שהיום אתם חיים על מים ושלוש מנות פרי ותהפכו לרזים? לגוף שלנו-מלבד מוח האדם עצמו יש מוח וזכרון משלו, תאי השומן שנולדנו עמם יכפילו עצמם באופן טבעי סביב גיל ההתבגרות(15-16).

ככל שנעמיס על הגוף שלנו מזונות סוכרתיים ועתירי שומן תאי השומן יגדלו יותר וכך נסבול מעודף משקל גדול יותר והמשימה להיפטר ממנו תהיה קשה שבעתיים. הגוף שלנו "זוכר" היטב את מצבו המקורי(בין אם הוא מצב טוב או לא) ותידרש עבודה קשה מאוד של שינוי תזונה ופעילות גופנית על מנת לבנות לו הרגים חדשים, ולהיפטר מתאי שומן "אמתיים" ולא רק משקל של נוזלים או רקמות שריר כפי שקורה בגוף שלנו בדיאטות בזק.

את הנזקים שאנו גורמים לגוף שלנו בדיאטות בזק קצרה היריעה מלהכיל מדובר בפירוק של רקמות שריר, דבר המביא עמו היחלשות פיזית של הגוף בכלל והגפיים בפרט-כל משימה ולו הפשוטה ביותר אפילו הליכה לא מאומצת תהפוך להיות בעלת קושי רב.

אצל נשים דיאטות בזק כאלו מביאות עמן הפסקה או אי סדירות של הווסת ואף במקרים קיצוניים יכולות להיגרם בעיות פוריות ובמקרים של הריון, דיאטות מסוג זה מהוות סכנה לאם ולעובר. עוד מנזקי דיאטות הבזק: בעיות זכרון והתפתחות והבנייה של הפרעות אכילה כגון אנורקסיה ובולמיה ודומות להן על הקשת הרחבה של הפרעות האכילה.

עם כמה שירידה מהירה במשקל קורצת לכולנו(גם לי, אני לא אשקר) הדרך הנכונה ביותר היא דווקא הדרך האיטית יותר, המותאמת אישית לצרכים ולמידות הגוף שלנו תרתי משמע וכמובן בהתאם לאורח החיים שלנו והיכולות הפיזיות.

אם אתם עומדים בפני תחילת תהליך של ירידה משקל ואתם קורצים אל עבר כדורי הדיאטה שבאופן "מקרי" משווקים תמיד סמוך לחגים, או לאיזו גורו תזונה שלא באמת מכירה אתם ואת הצורך שלכם, אני מזמינה אתכם לפגישה של אחת על אחד/ת ולבצע אבחון והתאמה מדויקת של תזונה מותאמת עבורכם גם לצורך ירידה במשקל וגם לצורך שינוי אורח חיים, ריפוי ומניעת מחלות על ידי תפריט אישי לכל אחד ואחת מכם.

רונית דיוויס, מטפלת רב תחומית ומתמחה בתזונה על פי שיטת הרמב"ם, ריפוי טבעי ונטורופתיה.

  • 1
  • 4
  • 5
  • 2
  • 3